You are currently viewing MAVİGÖL-BOZTEPE TURU

MAVİGÖL-BOZTEPE TURU

Yeşilliği ile ünlü Giresun ilimizin Dereli ilçesinde bulunan Kuzalan Tabiat Parkı’nda bulunan Mavigöl, ziyaretçilerine görsel şölen sunmaktadır. Karadeniz bölgesinde dere şeklinde akan ilk ve tek sodalı göl olma özelliği de bölgeye ayrıcalık katmaktadır. Göksu Deresi üzerinde büyüklü küçüklü dört gölden oluşan Mavigöl, doğada huzur arayanların uğrak noktası haline geldi. Yine buradaki Kuzalan Şelalesi de bölgeye eşsiz güzellik katarken, ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Ordu Boztepe ise deyimi yerindeyse Ordu’nun misafir odasıdır. Ordu’da mutlaka görülmesi gereken ve Ordu’dan geçenlerin uğramadan edemediği bir noktadır. 500 metrelik rakımı ile şehri kuşbakışı izleme imkanı veren Boztepe’ye ulaşım karayolu ile olduğu gibi teleferikle ulaşım imkanı da bulunmaktadır. Şehre teleferikle inip, şehirden buraya da teleferikle çıkabilirsiniz. Yine ziyaretçilerin güzel zaman geçirdikleri Macera Parkı, paraşütle uçma ve yerel ürünlerin alışverişi gibi imkanlarla eğlenceli bir gezi yapmış olacaksınız.

Tur boyunca gezilecek yerler:

Kuzalan Tabiat Parkı

Mavigöl

Kuzalan Şelalesi

Boztepe

Macera Parkı

Hareket Yeri: Çayeli Tur Yazıhanesi Önü
Hareket Saati: 08:30
Dönüş Saati: 22:00

*Çayeli dışından binecek olan misafirlerimiz için uygun saatleri şirketimizle görüşmeniz gerekmektedir. Bölgemiz, ülkemizin en çok yağış alan yerlerinden biri olduğu için bütün günübirlik turlarımızda yanınızda yağmurluk bulundurmanız tavsiye edilir.

***Özel gruplarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0(530) 073 52 42***

Bir cevap yazın