You are currently viewing DOĞU EKSPRESİ TURU

DOĞU EKSPRESİ TURU

DOĞU EKSPRESS

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat:

Rize’den Katılım:
Trabzon – Hopa Katılım:

07-11 Yaş Çocuk Ücreti (2 Yetişkin Yanında):

Tek kişi Konaklama Farkı:


 KARS – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – ERZURUM TURU

1. GÜN

Değerli Konuklarımız; saat 02.00 da Trabzon Meydan’dan, saat 03.00 ‘de Rize Meydan’da bulunan Anıtın karşısında ve 03.30’da Çayeli’nde Çayeli Tur ofisimiz önünden kalkış yapacak araçlarımızın ilk durağı Çıldır Gölü. Kahvaltı molası için Çıldır gölünün sıfırında bulunan Valilik bünyesinde yer alan Arapaçay Kütük evinde kahvaltı molası veriyoruz.(Ekstra) Çıldır Gölü kış aylarında genel olarak buzla kaplanmaktadır. Belirli buz kalınlığı oluşması ardından gölün üzerinde atlı kızaklarla gezme ,fotoğraf çekilme fırsatı bulabileceksiniz.( Mevsim koşullarına göre gölün donması ve buz kalınlığının oluşması halinde). Kahvaltı molamız ardından rehberimiz eşliğinde Ani Harabeleri’ne gidiyoruz.

1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabelerini geziyoruz. Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumunda. Volkanik renkli taşlarla yapılmış kiliseler ve katedrallerin kar üzerindeki renk cümbüşü sizleri kendisine hayran bırakırken, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Emir Manuçehr Camiinin Arpaçay’ı ve Ermenistan sınırını kapsayan manzarası birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacaktır. Keseli kilise-Resimli Kilise-Büyük Katedral (Fethiye Camii)-Surlar- Aslanlı Kapı- Emir Manuçehr Camii gibi önemli eserleri gezip Selçuklu sarayını dışardan gördükten sonra Ani Harabelerindeki gezimizi sonlandırıyor Kars Merkez’e hareket ediyoruz.

Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camiini ziyaret ediyoruz.  Kars Kalesinden panoramik görüntü alarak o temiz havayı soluyacaksınız. 12 Havariler KilisesiKars TaşköprüTarihi Hamam ver bir çok eseri yerinde görme fırsatı bulacaksınız. Savaşlarda kullanılan silahlar, asker çarıkları ve bir tarihi sizlere yaşatacak birçok eserin sergilendiği Kanlı Tabya Müzesini ziyaret ediyoruz. Aşık ve Ozan şehri Kars turumuz ardından yöresel ürünlerini tatma ve alışveriş yapma fırsatınız olacaktır.(Kaşar Peynir, Gravyer Peyniri , Bal , Kaz Eti , Kete vb.) Alışveriş için verilen serbest zaman ardından Kars Merkez’de bulunan konaklama otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği(Set Menü) konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Aşık ve Ozan şehrine gelip , yaşamadan dönmemeniz gereken Kafkas gecesine dileyen konuklarımız katılabilirler.(Extra)

Sabah Kahvaltısı : Çıldır Gölünde ( Extra )
Öğle Yemeği : Belirlenen Restoranda (Ekstra)
Akşam Yemeği : Set Menü
Konaklama : The Kars Park Hotel


2.Gün

Değerli Konuklarımız; otelimizde alınan açık büfe kahvaltı ardından saat 08.00 de Kars Garından hareket eden Doğu Ekspres trenine binerek masal yolculuğumuz başlıyor. Anılarınızda yer alacak fotoğraflar ,videolar çekilerek 4 saat boyunca Doğu Express treni ile huzurlu yolculuk yapacaksınız. Vagonlar arasında özgürce gezebilir , her açıdan fotoğraf çekilebilirsiniz. Tren yolculuğumuzun sonlanması ile  Dadaşlar diyarı Erzurum Garında trenden ayrılıyoruz. Erzurum’a gelinir çağ kebap tadılmaz mı… Öğle yemeği için meşhur Çağ kebabı salonunda mola verip arzu eden konuklarımız tadabilir , istemeyen konuklarımız için farklı lezzetler sunulmaktadır. Yemek molamız ardından Doğu Anadolu’nun en büyük kenti Milli mücadele , milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Usta Çırak ilişkisinin ve saygının büyük örneği Çifte Minareleri Medrese , Üç Kümbetler , Eski Erzurum Evleri , Palandöken , Ulu Camii  turumuz ardından turumuzu tamamlayarak Rize’ye hareket ediyoruz. Yolcularımızı Çayeli ve Rize’de indirmemiz ardından aracımız Trabzon’a devam ederek turumuz Trabzon’da sonlanacaktır.

Sabah Kahvaltısı : Konaklama Otelinde
Öğle Yemeği : Belirlenen Restoranda (Ekstra)
Akşam Yemeği : Dönüş Günü
Konaklama : Dönüş Günü


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım

 • 1 Gece Lüks Otelde Konaklama

 • Kars – Erzurum Tren Bileti (Pulman)

 • 1 Akşam Yemeği

 • 1 Sabah Kahvaltısı

 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Araç İçi İkramlar

 • Sınırsız Güleryüz 🙂

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri

 • Yemeklerde alınan extra içecekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Kafkas Gecesi

 • Çıldır Gölünde sabah kahvaltısı (1. Gün)

REZERVASYON İÇİN:
0(464) 532 52 42 /  0 530 073 52 42


!!! ÖNEMLİ !!!

– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
– Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir .
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
– Turda yeterli kayıt olmadığı takdirde firma 10 gün önce konuklarına bilgi vermek suretiyle turu iptal etme hakkına sahiptir.
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçlar ile gerçekleştirilecektir.