GAP TURU

Gap Turu (Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep)

08 – 13 Nisan (3 Gece 4 Gün)

 

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat:

1250,00₺

 

Tek kişi Konaklama Farkı:

450,00₺

 

07-11 Yaş Çocuk Ücreti:

(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)

950,00₺

 

0-6 Yaş Çocuk

Ücretsiz

 

(İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Geçerlidir)

 

 

1.GÜN

 

 

Tarihi Hasanpaşa hanında keyifli bir yöresel kahvaltı ile turumuza başlıyoruz. Diyarbakır’da ki ilk durağımız İslamın 5.Haremi şerifi Diyarbakır Ulu Camidir. 500 yıllık Dört ayaklı minare ile gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ardından Çin Seddinden sonra dünyanın en uzun surları olan Diyarbakır surlarını gezip burada Diyarbakır’ın eşsiz manzarasını fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır turumuz sona ermiş olacak ve Hasankeyf’e hareket ediyoruz.

Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından Tarihi kent Hasankeyf’e varıyoruz. Öğle yemeği için ayrılan 1 saatlik serbest zamanın ardından Hasankeyf’i gezmeye başlıyoruz.

Hasankeyf çarşısının içerisinden ilerleyerek yakın tarihte sular altında kalacak Minaresiyle ünlü Elrızık Cami, Hasankeyf  Kalesi gezisini yaptıktan sonra Tarihi Hasankeyf mağarasında hilve kahvesine ne dersiniz? Hasankeyf gezimizi sona erdirip konaklamamızı yapacağımız  Turabidin bölgesinin kalbi Midyat’a doğru hareket edip konaklama ve akşam yemeği için Midyat’a geçiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği konaklama otelimiz olan Matiat Hotel’de gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği:  Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde

Konaklama: Midyat Matiat Hotel ( 5* Midyat)

 

2.GÜN

 

Sabah Midyat’ta ki otelimizde  alacağımız keyifli bir  kahvaltının ardından  gezimizin bu  gününde ilk durağımız. Gezimize Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek devam ediyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Dönüşümüzü de gerçekleştireceğimiz şehir Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Rehberimiz zamanlamaya göre size bu günde gerekli yerlerde extra molalar verecektir. Mezopotamya’nın kalbi kent müze şehir Mardin’e geçiyoruz. Mardin’de gezimize başlıyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binasını ve Şehidiye Camii görerek, Tarihi Çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyerek, şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Buradan Şeyh Çabuk Camii müsaitlik durumuna göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden biri Dayrülzaferan Manastırını geziyoruz. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi gezilip Mezopotamya ovası fotoğraflandırıldıktan sonra Urfa’ya hareket ediyoruz.. Konaklama ve Akşam yemeği Urfada olacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği:  Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde

Konaklama: El Ruha Otel ( 5* Şanlıurfa) 

 

3.GÜN

 

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından yıllara tanıklık yapan Göbeklitepe turu ve ardından Harran’a hareket ediyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi II. Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Sabır Timsali Eyyüp Peygamberin makamını ziyaret ediyoruz ve Rehberimizden Eyüp Peygamber(A.S) hayat hikayesini dinliyoruz. Ardından Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra Sıra gecesine geçiyoruz. Kurtları dökmeye var mısınız?

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği:  Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde

Konaklama: El Ruha Otel (5* Şanlıurfa)

 

4.GÜN

 

 

Şanlıurfa’da ki otelimizde alacağımız keyifli bir kahvaltının ardından  Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz.

Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Öğle Yemeği Molası. Gaziantep Kalesi(Panoramik) ve Bakırcılar çarşısında serbest zaman. Belirlenen saatte Rize’ye hareket

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği:  Belirlenen Restoranda (Ekstra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Ekstra)

Konaklama: Dönüş Günü

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

– Otellerde 2-3 kişilik odalarda konaklama

– Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

– 3 Kahvaltı

– 3 Akşam Yemeği

 

– Halfeti Tekne Turu

– Profesyonel rehberlik hizmetleri

– Zorunlu seyahat sigortası

– Lüks Turizm Aracı ile Ulaşım

– Araç İçi İkramlar

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

– Diyarbakır Han Kahvaltısı

– Tüm extra harcamalar

– Yemeklerde alınan extra içecekler

– Müze ve ören yeri girişleri

– Öğle yemekleri

– Sıra Gecesi

Bir cevap yazın

KAPAT
Bitnami