ŞEB-İ ARUS TURU

ŞEB-İ ARUS TURU

TUR TARİHİ: 13 – 15 ARALIK

KALKIŞ NOKTASI
RİZE
TUR SÜRESİ 1 Gece / 2  Gün
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
 Ulaşım
1 Akşam Yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası
2 Sabah Kahvaltısı
Rehberlik Hizmetleri
 Şeb-i Arus Anma Töreni Biletleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Öğlen ve Akşam  yemekleri
Ekstra turlar

 

NOT: Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında bir çocuk için  geçerlidir.

DBL ODADA BİR KİŞİ  575  TL.    SNG  FARKI  150  TL.     Çocuk indirimi  %  15  dir.

 

TUR PROGRAMI

 

KONYA-ALAADDİN CAMİİ -ÇİNİ ESERLER MÜZESİ – İNCE MİNARE – ŞEBİ ARUS TÖRENLERİ

ÇAYELİTUR olarak, Kültür Turları kapsamında, Türkiye’mizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli dostlarımıza tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, seyahatimize başlıyoruz. ÇAYELİTUR misafirperverliğinde  ve Konya’ya hareket ediyoruz.  Konya’ya varışımıza takiben Alâeddin Tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celâlettin Rumi ile Hocası Şems-i Tebriz’nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında İnce minare Medresesini (Taş ve Ahşap Eserler Müzesi) ziyaret ediyoruz. Ardından bu yıl 746. Düzenlenecek olan Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Program sonrasında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra),Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled’in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı; Mevlana’yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesini ziyaret ettikten sonra bölgeye has imal edilmiş özel Mevlana Koleksiyonlarını görmek üzere aynı zamanda alışveriş yapma imkânı bulabileceğimiz koleksiyon mağazasına hareket ediyoruz. Buradaki verilen serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği otelde.

KAPADOKYA-GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ-UÇHİSAR-PAŞABAĞLARI – ÜÇ GÜZELLER –ÇANAK ÇÖMLEK ATOLYESİ- HACI BEKTAŞ-I VELİ-ASMALI KONAK-TURASAN SARAP FABRIKASI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’ya tekrar hareket ediyor ve keyifli bir yolculuk sonrası Kapadokya bölgesine varıyoruz. Varışımızı takiben Uç Hisar Kalesi ve Güvercinlik vadisini geziyoruz. Sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra bölgeye özel Onyx Atölyelerinden birisine misafir oluyoruz. Sonrasında Göreme Açık Hava Müzesinde, manastırlar, şapeller, kiliseler, yemekhaneler ve yaşam alanlarını görüyor ve Derbent Paşa Bağlarına hareket ediyoruz. Peri bacaları bölgesinde dolaştıktan sonra Avanos’ta dünyaca ünlü çanak-çömlek atölyelerini geziyor ve alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Ardından Ürgüp’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde kartpostallardan aşina olduğumuz Üç Güzeller peri bacalarında fotoğraf çektiriyoruz. Ürgüp merkezde bulunan Turasan Şarap Fabrikası ve Asmalı Konak gezisi sonrası Hz. Hacı Bektaş Veli Türbesini ziyaret ediyoruz . RİZE’ye olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. RİZE’ye varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Bir cevap yazın

KAPAT
Bitnami