You are currently viewing BATUM KÜLTÜR TURU

BATUM KÜLTÜR TURU

Batum Kültür Turu

Çayeli’den hareket ederek,  Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa ilçelerini geçerek Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrası 15 km mesafede bulunan Acaristan özerk bölgesinin yönetim merkezi ve önemli liman şehri olan Batum’a hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı yol güzergahındaki Hz. İsa’nın 12 havarisinden ikisi olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Ardından gezi boyunca hediyelik eşya vb harcamalar için rehberimizin önereceği miktarda Gürcü parası Lari alıyoruz.

Yolumuza Gonya- Apsaros Kalesini panoramik görerek devam ediyoruz. Batum merkezde bulunan Acara Tarih ve Etnografya müzesini rehberimiz eşliğinde gezerek bölge halkının eski ve yeni kültürü hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Müze gezimizin ardından Meryem Ana Katedralini ziyaret ediyoruz. Batum şehir merkezinde Türk lokantasında  öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Batum kültürünü ve mimarisini yakından görmek için Batum sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Sırasıyla; Liman, Türk Sokağı, Batum Tarihi Orta Cami, Piazza meydani, Avrupa Meydani-Medea Heykeli, Tiyatro Binası – Poseidon Heykeli ve Batum Bulvarı gezilerimiz olacak.

Sahilde vereceğimiz serbest zamanda çay-kahve içme imkanı olabileceği gibi, çevreye yakın Alfabetik Kulesi, Osmanlı Deniz Feneri,  Ali&Nino Sevgi Heykeli, Dev Dönme Dolap, teleferikle Manzara tepesi gibi güzellikler gezilebilecek yerler arasında. Misafirlerimiz eğer talep ederse Botanik Park’a da uğranılacaktır.

Havanın kararmasıyla bulvarda başlayan su, ses, ışık ve lazer gösterilerini seyrediyor, gösteriler sonrası sahil yoluyla Sarp sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Dönüş yolumuzda Nurigeli Gölü, Ters bina (Up&Down),  Collesium, Akuapark, Hava alan kulesi gibi güzellikleri görmek imkanımız olacak. Son olarak elimizde kalan Larileri Türk lirasına çevirdikten sonra Sarp sınır kapısına pasaport ve gümrük işlemlerimizi yapıp Çayeli’ye hareket ediyoruz.

 • GEZİLECEK YERLER

Aydınlık Yol – Aziz Andrew Heykeli
Gönye – Apsaros Kalesi (Panoramik)
Acara Tarihi & Etnografya Müzesi
Meryem Ana kilisesi (Katedral)
Botanik Parkı
Liman, Türk Sokağı – Batumi Orta Camii
Piazza Meydani  – Yunan Kilisesi
Avrupa Meydani -Medea Heykeli
Tiyatro Meydanı – Poseidon Heykeli
Batum Bulvarı; Nikah Salonu – Akropol -İskele – Alfabetik Kule – Osmanlı Deniz Feneri – Ali&Nino Sevgi Heykeli
Dönme Dolap – Teleferik
Su, Ses, Işık Ve Lazer Gösterileri

Kişi Başı Fiyat: 85 TL
0-7 Yaş Ücretsiz

 • FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ

  Lüks Araçlarla Ulaşım

  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  Araç İçi İkramlar

  Yurt Dışı Çıkış Harcı

 • FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ  (İsteğe Bağlı)

  Botanik Parkı (15 GEL)

  Etnografya Müzesi (3 GEL)

  Tekne Turu (10 GEL)- Hava şartlarının uygun olduğu günlerde rehberimiz yönlendirecektir.

  Teleferik (15 GEL)

  Dönme Dolap (5 GEL)

Hareket Yeri: Çayeli Tur Yazıhanesi Önü

Hareket Saati: 09:00
Dönüş Saati: 19:00 (Kapıdaki yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilir.)

*Çayeli dışından binecek olan misafirlerimiz için uygun saatleri şirketimizle görüşmeniz gerekmektedir. Bölgemiz, ülkemizin en çok yağış alan yerlerinden biri olduğu için bütün günübirlik turlarımızda yanınızda yağmurluk bulundurmanız tavsiye edilir.

***Özel gruplarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0(530) 073 52 42***

Bir cevap yazın